CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only
USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США

XXIII Крайовий З'їзд -- 2-3 листопрада 2002р.
Крайова Управа | Підвищення ступенів | Резолюції
Фотографії:   Наради | Комісії | На Бенкеті | Урочисті
Комунікат Президії З'їзду

[ Загальне | Делеґати | Зобов'язання Осередків | Участь |
Анкети | Інше | Програма Крайового З'їзду
]
 
ХХІІІ Крайовий З'їзд СУМ в Америці


КОМУНІКАТ
Президії ХХІІІ Крайового З'їзду
Спілки Української Молоді в Америці

В днях від 2-го до 3-го листопада 2002 р. на Оселі СУМ в Елленвіл, Нью Йорк, відбувся XХІІІ Крайовий З'їзд СУМ в Америці. В З'їзді взяло участь 93 умандатованих делеґатів від Осередків СУМ в Америці та 12 молодих учасників (старше Юнацтво СУМ у віці від 15-17 років). З'їзд проходив під гаслом "У майбутнє шляхами героїв!" і відзначав наступні річниці:

  • 70 ліття Великого Голоду 1932 - 33 років
  • 60 ліття створення Української Повстанської Армії
  • 110 ліття від народження Патріярха Йосифа Сліпого
Голова підготовчого комітету З'їзду подр. Ліда Микитин офіційно відкрила XХІІІ Крайовий З'їзд о год. 10.30, привітала делеґатів і гостей , і передала дальше ведення З'їзду голові Крайової Управи СУМ д. Юрієві Наконечному. Делеґати розпочали З'їзд відспіванням молитви "Боже Великий" та сумівським гимном "Вгору прапори". Рівночасно, делеґати однохвилинною мовчанкою вшанували пам'ять всіх сумівців терену Америки, які напротязі остатніх трьох років відійшли у вічність. У свойому вступному слові голова КУ ствердивши правосильність З'їзду, вказав на важливість нарад, та закликав всіх до творчих рішень та постанов.

Крайовим З'їздом проводила Президія в такому складі:

Микола Грицков'ян - предсідник
Оля Кусик - заступник
Ярослав Палилик - заступник
Люба Завалій - секретар
Під час З'їзду працювали наступні комісії:
Мандатно-верифікаційна - голова Ірина Когут
Статутова - голова Богдан Гаргай
Виховна - голова Леся Цебрій Раґо
підкомісії: виховні матеріяли - Христя Бігун
виховна програма - Леся Цебрій-Раґо
табори - Мирон Солтис
спорт - Теодор Боднар
Організаційна - голова Христя Верещак
Фінансово-бюджетова - голова Роман Козіцький
СУМнет-у - спів голови - Юрій Стецько і Павло Фіґоль
Номінаційна - голова Орест Козіцький
Резолюційна - голова Корнель Василик

За цілість праці проробленої на протязі три річної каденції звітував голова КУ СУМ д. Юрій Наконечний. Поодинокі звіти із окремих ділянок своїх референтур подали наступні члени КУ: Ліда Микитин, Роман Панчишин, Ірина Когут, Роман Козіцький, Маріянна Знак, Даня Наугольник-Лавро, Корнель Василик, Орест Козіцький, Зор'яна Кобаснюк. Богдан Гаргай і Андрій Бігун. За діяльність Оселі КУ в Елленвіл, Н.Й звітував її головний управитель д. Петро Косцьолек. З'їзд також заслухав звіт Крайової Контрольної Комісії який представив д. Степан Журавський та звіт Крайового Товариського Суду який подав голова д.Іван Кобаса. Крайовий З'їзд, заслухавши та продискутувавши звіти із діяльности Крайових керівних органів СУМ, схвалив їхню діяльність із признанням. Після того делеґати перейшли до праці по комісіях під час яких делеґати мали можливість дискутувати всі справи які відносяться до нашої Спілки. Звіти комісій були представлені на пленарній сесії у неділю. Після аналізи та дискусії З'їзд прийняв ряд резолюцій, постанов і напрямних праці на майбутнє

Вечером відбувся святочний Бенкет. Бенкет відкрила і ним провадила член організаційного комітету подр. Ґеня Кузьмович-Блага. Молитву провів ґенеральний Вікарій Стемфордської Епархії, сумівець, о. Ігор Міджак. У Бенкеті участь взяли численні представники церковного, політичного та громадсько - суспільного життя, а саме: Евген Гановський, колишній голова СУ і КУ СУМ - Світова Конференція Українських Державницьких Організацій і ГУ ООЧСУ; Всеч. о. Володимир Пісо - парох УКЦ Пресвятої Трійці в Кергонксоні; Теодор Олещук - Українсько-Американська Фундація "Воля"; Мирослав Шміґель - колишній голова КУ СУМ - Екзекутива УККА і голова дирекції ФКК "Самопоміч" в Нью Йорку; мґр. Теодор Воляник - Фундація Українського Вільного Університету; Василь Гаргай - КУ Організації Оборони Лемківщини; Андрій Горбачевський - ФКК СУМА в Йонкерсі; Степан Керда - голова ради директорів Централі Українських Кооператив Америки; Михайло Шпигульський і Володимир Кобаснюк - члени дирекції Українсько-Американської ФКК "Самопоміч" в Нью Джерзі. Особисто учасників З'їзду вітали: Голова Світової Управи СУМ д. Юрій Наконечний, д. Теодор Олещук від Фундації "Воля", д. Евген Гановський від СКУДО та д. Мирослав Шміґель, який від ФКК "Самопоміч" в Нью Йорку зложив на потреби КУ СУМ дар у сумі $5,000. На бенкеті була чисельно заступлена зорганізована українська громада Кергонксону під проводом голови відділу УККА і ООЧСУ д. Миколи Вітенка. В імені громади д. Вітенко зложив дар у сумі 200 дол. на потреби Оселі СУМ. Додаткові пожертви зложили: Українсько-Американська ФКК Кооператива "Самопоміч" в Нью Джерзі ($2,000) і Батьківський Комітет Осередку СУМ в Ірвінґтоні на потреби Оселі СУМ в Елленвіл ($300). На Бенкеті також відчитано ряд привітів від церковних та суспільно-громадських організацій які наспіли з нагоди ХXІІІ З'їзду СУМ. Головну доповідь під час бенкету виголосив член Філядельфійського Осередку СУМ митрофорний протопресвітер о. Роман Мірчук. З короткою мистецькою програмою виступив танцювальний ансамбль "Юність", під мистецьким керівництвом Григорія Мамота.

Неділю, 3-го листопада, делеґати почали Святою Літургією, яку відслужили у церкві Пресвятої Трійці в Кергонксоні всеч. отці Володимир Пісо і Еміліян Шараневич. Після представлення і схвалення резолюцій, XХІІІ Крайовий З'їзд обрав крайові органи СУМ на 2002-2005 роки в наступному складі: КРАЙОВА УПРАВА СУМ:

Богдан Гаргай - голова
Мирослав Шміґель - екзекутивний заступник голови
Ліда Микитин - заступник голови і організацій референт - Схід
Христя Верещак - заступник голови і організаційний референт - Захід
Ірина Лібер - секретар
Андрій Бігун - Булавний Юнацтва
Леся Цебрій-Раґо - голова Виховної Ради
Роман Козіцький - фінансовий референт
Ігор Дячун - референт Дружинників
Мирон Приймак - референт фізичного виховання
Корнель Василик - культурно-освітній референт
Орест Козіцький - референт преси
Павло Фіґоль - референт СУМнету
Петро Косцьолек - екзекутивний директор Оселі
Зор'яна Кобаснюк - референт допомоги українцям
Члени:
Юрій Наконечний
Ґеня Кузьмович-Блага
Даня Наугольник-Лавро
Володимир Вирста

КРАЙОВА КОНТРОЛЬНА КОМІСІЯ СУМ:

Стефан Журавський - голова
Юрій Федорійчук - член
Юрій Микитин - член
Оля Кусик - заступник
Галя Турик - заступник

КРАЙОВИЙ ТОВАРИСЬКИЙ СУД:

Богданна Походай-Стельмах - голова
Іван Кобаса - член
Андрій Косовський - член
Марія П'ятка - заступник
Адріян Бланарович - заступник

На пропозицію уступаючої Крайової Управи СУМ XХІІІ З'їзд надав за довголітню діяльність в СУМ звання IІІ ступеня наступним особам:

IІІ Ступінь Виховника:

Петро Косцьолек -Пассейк
Маріянна Знак - Пассейк
Христина Янців - Пассейк
Марійка Дзвінник - Чікаґо
Марійка Павлос - Чікаґо
Марійка Крутяк - Чікаґо
Андрій Бурчак - Йонкерс
Христя Бігун - Ґошен
Люба Садницька - Ґошен
Анна Покора - Гартфорд
Ірина Бобрівник - Гартфорд
Ярослав Микієвич - Філядельфія

ІІІ Ступінь Культурника:

Іван Ленчук - Пассейк
Іван Шалева - Чікаґо
Володимир Попович - Чікаґо
Оксана Томашевська - Йонкерс
Мирон Куземчак - Йонкерс
Дарка Горбачевська - Йонкерс
Мирослав Попович - Нью Йорк

ІІІ Ступінь Ратника

Маріян Колодій - Чікаґо

На пропозицію уступаючої Крайової Управи СУМ XХІІІ З'їзд за довголітню та жертвенну працю для розбудови СУМ надав звання "Визначного Члена СУМ" наступним подругам і друзям : ВИПАНІ

Дмитро Вох

ФІЛЯДЕЛЬФІЯ

Леся Леськів

ЧІКАҐО

Василь Абрамюк
Іван Максимчук
Іван Павлик
Лев Боднар
Ярослав Фафендик
Дмитро Новошицький
Стефан Бабик
Микола Кикіш
Богдан Вруський
Розалія Матковська
Юліян Куляс
Ярослав Куляс
Мирон Куляс
Павло Надзікевич
Юрій Верещак
Галина Задорожна
Павло Крутяк
Богдан Лесюк
Осип Панчишин
Лука Костелина

На пропозицію Крайової Управи, за довголітню працю на пості голови Осередку СУМ ім. З0-го Червня 1941 р. в Йонкері та в КУ СУМ, З'їзд надав звання "Визначого Члена КУ СУМ в Америці" д. Орестові Козіцькому. Крайовий З'їзд відзначив грамотою, за героїчний чин врятування життя людей з нараженням на небезпеку власного життя під час терористичного атаку на Нью Йорк 11-го вересня 2001 року, д. Івана Демчура з Осередку СУМ ім. ген.хор. Тараса Чупринки в Нью Йорку. Перед закінченням Крайового З'їзду, за взірцеву працю напротязі остатніх трьох років, надано Переходовий Прапор Крайової Управи СУМ в Америці Осередкові СУМ ім. Миколи Павлушкова в Чікаґо. Святочне вручення голові Осередку подр. Христі Верещак і заступникові голови подр. Марійці Крутяк довершив голова Світової Управи СУМ д. Юрій Наконечний в супроводі новообраного голови КУ д. Богдана Гаргая і голови Осередку СУМ ім. 30-го Червня 1941 р. д. Андрія Бурчака, який напротязі остатніх 9 років був Осередком Першуном. На закінчення З'їзду промовив новообраний голова Крайової Управи д. Богдан Гаргай. Він подякував за довір'я та вибір та обіцяв зробити все можливе щоб довести до успішної реалізації постанов та рішень прийнятих XХІІІ Крайовим З'їздом СУМ в Америці. З'їзд закінчено відспіванням українського національного гимну.

Нью Йорк, 20-го листопада, 2002 р.

Честь України - Готов Боронити!

За Президію XХІІІ Крайового З'їзду СУМ:

Микола Грицков'ян - предсідник
Оля Кусик - заступник
Ярослав Палилик - заступник
Люба Завалій - секретар


 

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2021 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.