CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only
USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США
Цей сайт Англійською Спортовий табір - на оселі СУМ в Елленвіл
1 - 14-го серпня 2010 року

Sports Camp 2010

“Світові Змагання Копаного М’яча” на сумівському Спортовому Таборі
Елленвіл, Нью-Йорк

Що чотири роки, світ з великим зацікавленням і захопленням спостерігає впродовж одного місяця за Світовим Чемпіонатом з копаного м’яча, так як було в червні-липні ц.р. Цього року, 77 таборовиків Спілки Української Молоді (СУМ) мали нагоду мати свій на Спортовому Таборі на Оселі СУМ в Елленвіл. Табір відбувся 1-14-го серпня і носив назву імени ґен. Романа Шухевича, видатного спортовця і славного Головного Командира Української Повстанської Армії (УПА).

Табір влаштував “світовий чемпіонат” футболу, де кожна кімната представляла іншу країну і змагалася кожного дня з іншими кімнатами у різних не-атлетичних компетиціях, наприклад, хто найбільше говорив українською мовою, котра кімната була найчистіша, хто найкраще машерував, найшвидше вибігав на збірку, хто найліпше співав, і т.п. Країни які були представлені були: Південно-Африканська Республіка, Канада, Австралія, Англія, Німеччина, Аргентина, Бразилія, Франція, Бельгія та Естонія. Південна-Африканська Республіка була репрезентована тому що була господарем цьогорічного Світового Чемпіонату з футболу. Всі інші країни були представлені бо там находяться Осередки СУМ. Дотримуючись цеї теми, члени Команди вживали т.зв. вувузели (голосні трубки які були популярними під час Світового Чемпіонату 2010 року) на скликання збірок, мали систему карток для покарання за погану поведінку чи невживання української мови, а кожна кімната зробила хустки своєї країни. Ціла система змагань допомогла таборовикам навчитись спільно співпрацювати і по-спортовому поводитися.

Розуміється, таборовики також з приємністю вивчали різні види спорту. Плавацькою програмою провадив Марко Бобрівник (Гартфорд, Коннектикат) перший тиждень, а Вікторія Мозуряк (Виппані, Нью-Джерзі) другий тиждень. Богдан Шафран (Гартфорд) і Зенон Бетлей (Пассейк, Нью-Джерзі) вчили софтбол. Теніс провадив Адріян Бобрівник (Гартфорд), а Петро Колінський (Гартфорд) і Данило Пущак (Пассейк) вчили відбиванку.

Впродовж першого тиждня, Тереса Рід (Бостон) була інструктором легкоатлетики, а під час другого тижня були Марко Бобрівник і Данило Ниш (Філядельфія). Вони вчили табровиків кидання кулею, біг, скоки вгору і в далечінь, що придасться їм на річному Злеті Юнацтва СУМ підчас кінця тижня свята Дня Пам’яті. Футбольні тренери Андрій Кудрик (Пассейк), Микола Куцина (Виппані), Роман Табачук (Виппані) і Михайло Глушко (Йонкерс, Нью-Йорк) провели ще одне літо на таборі навчаючи наших майбутніх футбольних чемпіонів. Теодор Боднар (Нью-Йорк) вчив важкоатлетику, як другий спорт.

Сумівський Спортовий Табір взяв участь в річній дводенній Олімпіяді яку спонсорує Українська Спортова Централя Америки і Канади (УСЦАК). Таборовики змагалися проти “Чорноморської Січі” з Нью-Джерзі в тенісі і плаванні першого дня на Союзівці, і в легкоатлетиці, копаному м’ячі і відбиванці на другий день на Оселі СУМ. Сумівці здобули дуже гарні результати, вигравши у відбиванці і в двох футбольних змагань (драматичними карними ударами). Ця Олімпіяда дала чудову нагоду таборовикам вправляти те що вони навчилися.

Так як і на всі інших сумівських таборах, учасники Спортового Табору кожного дня вправляли спів під проводом Андрія Стасіва з Нью-Йорку. Вони навчилися “Боже великий, єдиний” (Молитва за Україну) і відспівали її на Службі Божій в неділю. Пізніше співали пісні УПА, нав’язаючи до Романа Шухевича. Вони також навчилися українських народних пісень, які заспівали пізніше на традиційній ватрі, де також виконували різні скечі. Під час таборування відбулось дві забави.

Як і кожного року, таборовики поїхали на розвагову прогульку. Дотримуючись теми копаного м’яча, вони поїхали двома автобусами до спортової арени в Герісон, Нью-Джерзі, де відбулись завзяті футбольні змагання між місцевою командою “Нью-Йорк Ред Буллс” і дружиною “Торонто Ф.К.” Таборовики захоплено спостерігали за грою професійних грачів, і радісно зареаґували голосними окликами коли під час перерви на великому відео появився напис англійською мовою – “Спортовий Табір СУМ”. Змагання виграли господарі вислідом 1-0.

Таборовий турнір за “світовий чемпіонат” копаного м’яча проходив дуже завзято. Третя місце здобула Південно-Африканська Республіка перемігши Австралію, а чемпіонат здобула Аргентина, у складі якої грали наймолодші юнаки, перемігши Англію.

Спортовий Табір СУМ був дуже успішним завдяки наполегливій праці (як і завжди) багатьох осіб, головно Комади табору: Комендант – Теодор Боднар; Бунчужний – Марко Бобрівник; Головний Виховник – Андрій Леськів (Філядельфія); Писар – Христофор Різзо (Виппані); і Медична Опіка – Христина Кобилецька (Нью-Йорк). Цим особам належиться велике признання за вміле керування табором. Самозрозуміло, спортовий табір не міг би існувати без інструкторів, які так надзвичайно гарно навчали таборовиків. На кінець, особлива подяка всім впорядникам і обозним, які для таборовиків стали батьками, старшими братами та опікунами впродовж цих двох тижнів.

Час скоро проминув, залишаючи таборовикам, впорядникам і Команді багато нових друзів і спогадів, як також і бажання повернутися на Оселю СУМ наступного року на дальше таборування.

Андрій Леськів (перекладав Лев Іваськів)

[ стаття | фото ]


стаття   |   Відпочинковий Табір   |   Табір Суменят
Крайовий Мандрівно-Практичний табір   |   Спортовий Табір
Табір Культури і Мистецтва   |   59-ий Маніфестаційний Здвиг

Цей сайт Англійською

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2024 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.