У 2008 році українці по цілому світі відзначують 75-ту річницю Голодомору 1932-1933 років, під час, якого загинуло страшною смерттю 7-10 мільйонів невинних українців. Цей факт сов’єтьська влада довго не признавала ані не допускали щоб не виходили в світ інформації про Голодомор. Ніби ця трагедія ніколи не відбулася, хотяй були явні докази як і тоді так і тепер. Цей факт підтверджений документами які знаходяться у недавно відкритих архвіних фондах СБУ й які були опубліковані у збірнику Розсекречена пам’ять.
Голодомор 1932-1933 років був ґеноцидом проти українського народу. Мета цього цілеспрямованого штучно виконаного голоду була знищити уркаїнський народ а принайменше підкорити його. У додатку тому,що Голодомору -
- Був штучним,
- Був заплянований сов’єтьською владою, щоб знищити нарід
- Був жорстоко виконаний і у результаті 7 – 10 мільйонів загинуло
- Були старання заховати що воно відбувалося, і відбулося, можна бачити, що цю трагедію уважається ґеноцидом проти українців.
Усі ми відчуваємо відповідальність голосити світіові правду від імени тих мільйонів яких масово знищено голодом. Уважається, що лише визначний і засуджений злочин проти нації та людства є запорука його повторення.
Важне тепер, щоб уркаїнська молодь зрозуміла свою роль в поширенню цієї правди яко довгозаховано і сперечена. Українська молодь повинна узброїтися фактами, правдою, щоб вести цю працю розголошення про Голодомор-ґеноцид, щоб світ зрозумів, щоб не допустили до такого в майбутньому ні в Украіні – ні в ніякі інші країні світу.
На цей рік, скорбного відначення 75-ліття Голодомору-Ґеноциду 1932-33 років, за ініціятивою Президента України, прийнято в Україні та по цілому світі гасло «Україна пям’ятає – світ визнає». Рівночасно в листопаді 2007, на свойому Пленумі, Світова Управа СУМ прийняла дл СУМ-у на 2008 рік варіант цього гасла «Українці пам’ятають – світ визнає», щоб підкреслити міжнародний характер нашої Спілки і готовість наших членів гідно відзначити цю річницю, де б вони не жили. Однак, беручи під увагу, що акції Міжнародного координаційного комітету Голодомору при Світовому Конгресі Українців, на чолі з 1-им заступником голови СУ, другом Стефаном Романівом, набувають щораз більшого розгону і викликають спротив зі сторони Російської Федерації, уважаємо потрібним задля одностайности і вияву солідарности користуватися прийнятим гаслом Президента України. Тому звертаємось до Крайових Управ і всього нашого членства, прийняти до відома, що СУ рішила вживати офіційне гасло подане президентом «Україна пям’ятає – світ визнає» поруч з варіантом прийнятим Світовою Управою СУМ «Українці пам’ятають – світ визнає».
Завдання всіх нас буде попрацювати над тим, щоб всі держави світу визнали Голодомор як ґеноцид.
Існують різні інформації про Голодомор – виховники можуть звернутися до різних джерел між ними –
Річниці
У додатку зазначино ряд додаткових річниць, що протягом виховного року виховники можуть представити юнацтву. Цього року маємо дві річниці, які складаються із різних дат. Час від часу припадають такі річниці які ми можемо скупчити під одним зголовком – наприклад Визвольні змагання 1918 – 1919 або 360 річчя – Богдан Хмельницький та початок його влади і початок розбудови козацької держави (1648 ). Під цими річницями є також ряд подій, які можемо відзначувати окремою (наприклад проголошення IV Універсалу 1918) але коли представляємо історичні події під одним заголовком вони подають повніший образ історії. У повнішому контексті виховники можуть легше представити історичні події юнацтву.
Історія – серія подій, які доводятп до якоїцю кулминації – до якоїсь великої, визначної події. Також можна розуміти історію як ряд реакцій до акцій які відбуваються. Щоб зрозуміти в цілості ці річниці часом треба зрозуміти те, що діялося перед і після тої одної дати яку ми відмічуємо. Розглянувши хронологію подій які діялись довкола однієї постаті або події можна легше зрозуміти як ці постаті або події вплинули на своє оточення і суспільство. Остаточно розуміючи історію ми вчимося від неї або постійно повторюємо її.
подр. Ірка Єндрієвська
Голова СвітовоїВиховної Ради