Богдан Лепкий
Батько і син
. . .
Плач рідної мови
. . .
Терцина
Богдан Лепкий
Богдан
Сильвестрович Лепкий народився у с.Крегульці на Поділлі в сім'ї сільського священника. На нього мав благотворний вплив його батько, який виступав під псевдонімом Марко Мурава. У домі останнього бував І.Франко. Богдан Лепкий здобув вищу освіту у Відні, Львові і Кракові. Відомі такі його поетичні збірки, як "Стрічки","Листки падуть", "Осінь", "На чужині", "Над рікою", "Для ідеї" та інші. Народною піснею про знедолених переселенців став його вірш "Чуєш, брате, мій" Кращим поезіям автора властиві сповідальна тональність і задушевний ліризм, що сприяє включенню їх до дитячого читання.
Богдан Лепкий - автор багатьох оповідань,новел,історичних повістей з княжих часів, тетралогії про Івана Мазепу,спогадів,літературознавчих нарисів, статей, досліджень. Скажімо, йому належать науково-популярні "Начерки історії української літератури",передмови і коментарі до творів Т.Шевченка, І.Котляревського, Є.Гребінки та інших. Письменник також здійснив польський та український переспіви "Слова про похід Ігорів".
Для дітей Б.Лепкий виконав віршовані переробки українських народних казок. Чимало його творів адресовано дітям середнього і старшого шкільного віку ("Батько і син", "Буря", "Плач рідної мови", "Терцина" тощо)
Матеріал підібрала подр. Неля Лавриненко
|
|