Головне - Екологічне виховання
Продовження -
...
В домівці ...
На природі
...
Гра-конкурс - "Екологічний бумеранг"
Екологічне виховання в СУМ
...В Домівці
Читання
або слухання дитиною різних цікавих оповідань, казок, історій про природу з раннього віку прилучає до осягнення таємниць навколишнього світу, виховує кмітливість, допитливість, самостійність мислення, любов до рідного краю. (При обговоренні дитина обов'язково запитає, чому так, а не інакше; висловить свою версію; пройметься любов'ю і повагою до свого озера, лісу, річки)
Можна використовувати твори О.Іваненко, О.Копиленка, Л.Костенко, Л.Українки, Д.Павличка, В. Сухомлинського, а також українські народні казки, власні казки.
ПОДОРОЖ КРАПЛИНКИ (казка)
Рано-вранці на квітці троянди прокинулася Краплинка роси.
- Як я тут опинилася? - подумала Краплинка. - Увечері я була високо в небі.
І захотілося їй знову туди.
Пригріло Сонечко. Випарувалася Краплинка. Піднялася високо- високо у блакитне небо до самого Сонечка. А там тисячі інших краплинок зібралися всі у чорну хмару і затулили світило.
- Чому це ви заховали мене від людей? - розгнівалося Сонечко. І послало на хмару вогнену стрілу. Вдарила вогненна стріла, загримів грім. Злякалася чорна хмара і розсипалася. Пішов дощ. Упала Краплинка на землю.
- Дякую тобі, Краплинко, - промовила Земля. - Я скучила за тобою.
|
Після такої казки запропонуйте юнацтву намалювати кругообіг води; скласти свою казку про
явище природи.
- Розповідайте легенди про рідкісні квіти, дивовижне в природі. Залучайте дітей до малювання, ліплення, придумування легенд.
- На гутірках з екологічної тематики створюйте проблемні ситуації. Наприклад, "Як ви думаєте: чому ялинковий ліс зовсім не схожий на березовий гай?", або "Яким чином, на вашу думку, можна запобігти глобальному забрудненню нашої планети?" тощо.
- Обговорюйте їх, відповідаючи на запитання дітей.
- Намагайтесь прийти до спільного вирішення проблеми, враховуючи всі пропозиції.
- Створіть в домівці куточок живої природи.
На природі ...
|