CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only
USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США

Крайові Виховні Матеріали

До Сторінки Виховника...

Чорнобильська Катастрофа

     Чорнобильська АЕС (атомна електростанція) була одним з найбільших постачальників атомної енергії в колишньому Радянському Союзі. Тому ця станція була під пильним наглядом та керівництвом влади у Москві.

     25 квітня 1986-го року 4-ий реактор повинен був закритись на вже звиклу перевірку обладнання, коли влада вирішила провести екперимент. В основу експерименту входила перевірка, яка мала довести чи зможе працювати обладання в критичній ситуації поки додаткове постачання енергії не прийде на допомогу.

     В процесі закриття реактора, електричний розпреділювач напруги зупинив закриття на півшляху. За планом експерименту охолоджувальна система мала працювати на половині енергії. Приблизно в 11 п.п. 25-го квітня влада погодилась до подальшого зменшення енергії.

     Було заплановано стабілізувати 1000 (меґавац) до закриття, але через помилку персоналу напруга впала до 30 (меґавац) і позитивний коефіціент став проблемою. Тоді працівники почали вимикати електричні дроти вручну і в годині ночі 26-го квітня підняли енергію до 200 (меґавац).

     Після того як охолоджувальний потік збільшився, а паровий тиск впав майже до нуля, працівники були змушені виключити усі кабелі. Реактор став дуже нестабільний і оператори робили все можливе, щоб підтримувати постійну напругу.

     Для того, щоб стабілізувати паровий тиск, працівники зменшили постачання води. Також труби підживленні сповільнюючими турбінами постачали все менше і менше охолоджування. Це спричинило додаткову пару в охолоджуваьних каналах і оператори більше не могли керувати напругою.

     Несподіване підняття температури спричинило вибух пального. Частинки палива пройшли реакцію з водою і створили величезний вибух, який знищив структуру реактора. Через кілька хвилин відбувся другий вибух.



Наслідки.
  • Збільшення кількості випадків раку щитовидної залози:
    Між 1981-1985 рр., п'ять років до аварії, середнє число випадків року було 4-6 на 1 мільон серед українських дітей (віком від народження до 15 років). Але між 1986-1997 це число зросло 45 випадків на 1 мільон.
  • Дослідники також знайшли, що 64% з всіх українських пацієнтів на рак щитовидної залози (діти до 15 років) живуть в радіактивно забруднених рейонах (в областях: Київській, Чернигівський, Житомирській, Черкавській, Рівенській, та місті Києві.)
  • Зріст в інших видах року. Також був значний зріст в інших видах раку в спеціальних рейонах поміж людей які жили в радіактивних місцях та тих, хто допомагали ліквідувати аварію.

     30 людей померло підчас аварії. За даними Українського Радіоактивного Інституту тільки лише 2,500 смертей спричинила аварія.



Психолохічні Наслідки.

     Зросли психолохічні розлади серед населення:
          1. Втрата спокою
          2. Депресія
          3. Безпорадність та втрата віри в майбутнє.
          4. Ментальний стрес

     Аварія сталась 26-го квітня 1986-го року. Першого травня всі люди вирушили на порад, і навколо тривало нормальне життя. Радяньська влада уміло приховувала аварію від усього людства. Та десь 4-5-го травня 1986 метеорологи в Хельсінкі (Філлянндія) зафіксували величезні радіаційні хмари і забили тривогу на весь світ. Але було вже дуже пізно, бо тоді люди вже встигли отримати облучення найвищої степені.

     Люди не знали правди, яка б, якщо вчасно виявлена, врятувала їхнє життя.

     Після аварії в Українських школах 26-го квітня є день пам'яті жертвам Чорнобиля - день великого трауру. Усюди в Україні вивішені чорні прапори, а вечером у вікнах можна побачити свічки, запалені за тих людей які віддали своє життя.


Виховна Рада-США 2001, Виховні Матеріали

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2024 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.