CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only
USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США
Цей сайт Англійською 50-ліття Оселі КУ СУМ
Таня Сава-Прятка
Перше появилося у газеті "Америка" — Філядельфія, ПА, субота, 21 травня, 2005

      1954-го року члени Спілки Української Молоді (СУМ) відзначали п'яту річницю заснування на американській землі цієї молодечої організації, яка почаласвоє існування п'ять роківперед тим в одній кімнаті в Ньюарку. Початок і половина 50-их років знаменували широкий розвиток СУМ, який позначався посиленою діяльністю, реорганізацією та розширенням своїх цілей, збагатилися новими стратегіями та методологіями.Вишкільний табір СУМ-у 1960 року.

      Завдання СУМ, який об'єднував патріотичну українську молодь, що чисельно прибула до ЗСА після Другої Світової Війни, поповнилися новими перспективами з приростом нового покоління. До цього пристосовано виховну діяльність СУМ."Дівчата-морячки". 3-го вересня 1956 року.

      Мета молодечої спілки виховувати молодь в українському дусі на службу Богові й Україні не змінилася від часу заснування і по сьогоднішній день.Діти в леті. 3-го вересня 1956 року.

      Найбільшою турботою у 1954-му році для основоположників СУМ в Америці було знайти площу чи посілість для потреб сумівської молоді, щоб молодь могла таборувати влітку, вчитися про Україну та виховуватися в любові до рідного краю, в атмосфері, насиченій українською спадщиною та гордістю до всього українського.Дівочий табір. 1971 рік.

      І так почався пошук клаптика українського неба тут, у ЗСА. Завдяки безкорисливій праці покликаного комітету та жертвенности сотень членів СУМ-у та громади 18-го червня 1955-го року відбулася церемонія посвячення та відкриття Оселі СУМ у мальовничих горах Шавангунк, горішнього Нью-Йорку, в Елленвіл, НЙ. Від цього урочистого дня 50 років тому, Оселя СУМ стала для тисячів сумівців місцем хвилюю чих милих споминів, як це можуть підтвердити світлини кількох поколінь, додан і до цього допису.Патріярх Йосиф Сліпий і Митрополит Шмондюк. 1967 рік.

      Цього року СУМ святкує 50-ліття Сумівської Оселі. Для цього запляновано кілька імпрез, щоб урочисто відсвяткувати цю важливу подію для Спілки Української Молоді, на яку запрошено українську громаду:

  • Ювілейний Бенкет/Бенефіс 9-го липня 2005 року.
  • Родинний День (включно з відбиванковим турніром і забавою) — 23-го липня 2005 року.
  • Зустріч учасників практичних таборів (1991-99) 6-го серпня 2005 року.
  • Заключне святкування на Здвизі (Labor Day) — від 2-го до 5-го вересня 2005 року з особливою програмою.


Танці на оселі СУМ-у. 1967 рік.

      Оселя важлива і потрібна для молоді, такою вона була і такою вона буде. Це неповторне місце, куди родичі можуть післати своїх дітей, які зможуть нав'язати тривалі знайомства та дружні зв'язки з ровесниками і ровесницями, і де вони можуть мати добрі пережиття.Наймолодші суменята. 1985 рік.

      Сьогодні Оселя СУМ переходить новий ренесанс. Ведуться праці над будовою нового, сучасного табору; будується нова лемківська каплиця в пам'ять жертв "Акції Вісла". А завдяки фінансовій допомозі членів СУМ і наших фінансових установ, Оселя сплатила та спалила свою позичку. Почато новий Будівельний Фонд віднови Оселі: в короткому часі почнеться перебудова та відновлення приміщень і доріг на Оселі.

      Відновлена Оселя готується вітати нові покоління сумівців.

      За дальшими інформаціями про святкування 50-ліття ювілею Сумівської Оселі, просимо завітати на сумівську адресу інтернету — www.CYM.org/US/Ellenville.Сумівський Злет 1994 року.Зліва: Патріярх Любомир Гузар відвідав сумівців. 2004 р.
Зправа: Під час відвідин першого Президента відновленої Української держави Леоніда Кравчука. 1999 рік.Спів на ґанку. 1990 рік..А ці пані дбають, щоб таборовики не повмирали з голоду. 1998 рік.

Цей сайт Англійською

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2024 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.