Ліда Микитин-Воронка
Величний історичний дім Джорджтаун, де розміщене українське посoльство у Вашинґтоні, надав оcобливого характеру щорічному провідницькому семінару юнацтва, організованому Спілкою Української Молоді в Америці, оскільки учасники розпочали свій дводенний вишкіл саме з відвідин посольства. На цей науковий семінар було запрошено учнів вищої школи різного віку, які виявили свій провідницький потенціал та відданість у лавах СУМ. Учасники обиралися на основі розгляду висунутих осередками кандидатур, ретельного підбору та схваленням організаційного комітету.
Учасникам семінару, який відбувався у приміщенні Українського Посольства, з 1 по 3-го квітня 2011 року, пропонувалися для розгляду наступні теми: провідництво, маркетинг та PR, керівництво проєктами, мотивація діяльності в неприбуткових організаціях.
Виклади провадила Неля Лавриненко, голова Крайової Управи СУМ в Україні. Подруга Неля є знавцем по теорії та практиці провідництва. Учасники були обзнайомлені з теорією, яку згодом вони втілять на практиці не лише під час семінару, а й у їхніх громадах після повернення домів. Мета семінару була подвійною: занізнати майбутніх провідників СУМ та української спільноти з правдивим розумінням провідництва, а також допомогти їм особисто рости і розвиватися.
До програми семінару входила екскурсія по Українському Посольстві, будівля якого має глибоке історичне значення за часів президента Джорджа Вашинґтона, і для сучасного українського уряду. Учасники семінару мали унікальну можливість зустрітися з представниками українського уряду: Послом України в США Олександром Моциком, Аташе у справах культури українського посольства Віктором Волошином, та Радником зв’язків з українською громадою Василем Зваричом . Учасники усвідомили надану їм рідкісну можливість перебування в такому особливому оточенні.
Діяльність учасників не обмежилась теоретичними презентаціями і дискусіями. По закінченні довгого і насиченого робочого дня група була винагороджена екскурсією історичним Вашинґтоном. Усі були зачаровні відвідуванням визначних архітектурних та історичних місць у світлі місячного сяйва. Незважаючи на виснаження спричинене напруженим днем, учасники були заворожені красою і вражаючою історією міста, в якому відбувся семінар.
Неділя виявилася такою ж багатою на цінну інформацію, як і попередний день. Недільне заняття мало на меті розширення та застосування знань про принципи організації та керівництва, з якими учасники ознайомилися на протязі двох днів. Учасникам було доручено організацію проєкту від створення його концепції і аж до втілення. Цей практичний семінар, переведений Лідою Микитин-Воронкою, Ґенею Кузьмович-Благою, Андрієм Бігуном та Нелею.
На завершення інтенсивної дводенної програми семінару перед його учасниками постало кілька завдань. Вони усвідомили необхідність мінятися та розвиватися, щоб ставати більш дієвими та продуктивними в СУМ-і та в українській громаді. Ентузіазм і мотивація були очевидними впродовж усього семінару.
Середовище, в якому проводився семінар для сучасної української молоді та для майбутніх провідників української спільноти, було надзвичайно сприятливим. Учасники провідницького семінару для юнацтва СУМ усвідомили значення цього середовища і відчували себе уповноваженими творити зміни в їхніх осередках, а також випробувати себе в ролі керівників українських організацій у майбутньому.
СУМ висловлює щиру подяку Українському Посольстві за сердечність та гостинність, завдяки яким семінар був таким успішним і надовго залишиться в нашій пам’яті.
|