CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only
USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США
Виховний Семінар Крайової Управи СУМ
13 - 14 жовтня 2012 року
в Боффало, Нью Йорк

Виховний Семінар - Боффало - 2012
13-14 жовтня 2012 р. в Боффало, Н.Й. відбувся виховний семінар Спілки Української Молоді Америки. Серед учасників були виховники, впорядники та старше юнацтво із осередків Боффало, Гартфорд, Гошен, Джерзі Ситі, Йонкерс, Клівленд, Нью Йорк, Палатайн, Рочестер, Стемфорд, Філадельфія та Чікаго.

Відкрила Семінар Голова Крайової Виховної Ради подр. Марія Поліщук, яка прозвітувала про діяльність Виховної Ради (ВР) та поділилася планами на майбутнє. Особлива увага була приділена специфіці діяльності ВР як дорадчого органу з питань виховання при Крайовій Управі СУМу Америки.

Однією з важливих тем, що висвітлювалися під час Семінару була тема Голодомору 1932-33рр. – геноциду українського народу. Друг Ігор Мірчук розказав про ці трагічні сторінки нашої історії, про які ми не можемо мовчати та дати забути наступним поколінням. Було представлено також прозірки “ Голодомор у мистецтві”. Практичні заняття, які перевела подр. Олена Галькович, назвичайно зворушили всіх. В працях по групах були виготовлені різні проекти в пам’ять жертв Голодомору. Потоптана краса народу, порожнина на знищеній землі, порожнина на душі – такими були символічні відображення в проектах, що викликало захоплення, сльози на очах та великий жах за скоєний злочин проти нашого народу. Вгамуй наші плачі – плач і крик рідної матері, матері України, Божої матері над своїми дітьми, що загинули, а також за ненародженими українськими дітьми. Назвичайно цікаві ідеї були як у досвідчених виховників, так і у молодих впорядників, які мали своє неповторне бачення та пережитття щодо цієї трагедії.

Одніє з складових виховання в СУМі є орієнтація в природі та теренознавтво. Подр. Ліса Заяць-Попович, др. Юрій та Ігор Стецко ознайомили присутніх з теоретичними основами та провели практичні заняття в природі.

Леся Савка - вчитель Рідної Школи в Боффало представила історичний аспект Хрищення України – першої сходинки до духовності. Вона подала методичні рекомендації щодо відзначення 1025-річчя Хрищення України у 2013 р. в осередках та в громаді.

Подруги з Гошен Христя Бігун, Мар’яна Гаврилюк та Діана Василик представили нову ідею приготовлення старшим юнацтвом ройової Хроніки для Злету Юнацтва в електронній формі. Було підкреслено позитиви таких змін, що і викликало багато запитань та жваву дискусію в присутніх.

Незабутнім залишиться для всіх Волинський вечір, який проводив друг Ігор Мірчук. В наступному році ми продовжуємо нашу заочну мандрівку Україною, зокрема всі ми завітаємо на Волинь – в давній княжий край, батьківщину Лесі Українки, край, де повстала славна Українська Повстанська Армія. А скільки пісень складено про Волинь, співаючи яких захоплюєшся красою та неповторністю цього мальовничого краю .

В 2013 р. ми також будемо відзначати 450-річчя від дня народження Дмитра Байди-Вишневецького – засновника Заріжської Січі. Козацька тема зажди цікавить юнацтво. Тому ідей, як втілювати цю тему на протязі виховного року та під час літніх таборів, виникло багато.

Вже третій рік сумівці нашого терену приймають участь в Програмі Обміну між Україною та Америкою. Цьгорічними учасниками були Оля Тимош та Христя Шняк (Чикаго), Соломія Прилипів (Випані) та Маркіян Блажийовський (Джерзі Ситі). Оля та Христя представили цікаве відео про своє незабутнє перебування в Україні у всеукраїнському сумівському таборі на Львівщині. Вони здобули надзвичайний досвід, запізнали нових друзів, краще пізнали нашу батьківщину-Україну, про що і поділилися із присутніми. В дискусіях із учасниками Програми прозвучала зацікавленність нашої молоді сучасною Україною та сучасними подіями в Україні.

В неділю всі учасники Семінару прийняли участь у Службі Божій та Панахиді по УПА в церкві Св. Михаїла. А після завершення робочої частини учасники були запрошені на громадське свято Покрови та вшанування УПА. Тут вже була можливість і Юнацтву Відділу “Львів” представити свої таланти: звучали декламації про Україну, рідну мову та героїчну боротьбу повстанців, а також лунали мелодійні пісні про невмирущу славу УПА.

Почесним гостем Семінару була колишній Голова Світової Виховної Ради СУМ, Голова Крайової Управи СУМ Америки – подр. Оля Король, яка активно включилася в працю Семінару та поділилася своїм довголітнім досвідом праці для добра Спілки Української Молоді.

Багато зусиль було прикладено для підготовки та переведення Семінару як членами Виховної Ради, так і господарями – Осередком ім. Лесі Українки в Боффало, а також членами Крайової Управи СУМ Америки – Марійки Краснянської та Галі Турик. Завдяки тісній співпраці всіх виховний семінар видався цікавим та успішним.

Марія Поліщук,
Голова Крайової Виховної Ради СУМ

Виховний Семінар - Боффало - 2012

Виховний Семінар - Боффало - 2012

Виховний Семінар - Боффало - 2012

Виховний Семінар - Боффало - 2012

Виховний Семінар - Боффало - 2012

Виховний Семінар - Боффало - 2012


< a href= "/us/archives/2012VykhSemBuff/index.asp" >ІНФОРМАЦІЇ  |   СТАТТЯ

 

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2021 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.