CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only

Цей сайт Англійською
email@cym.org

Your New Email Platform

 

Від cуботи, 14-го жовтня 2006р. 11-го листопада 2006р. (дату змінено, щоби запобігти перерву в послугах ел. пошти під час підготовки до Світового Конґресу СУМ) ми переносимо всі СУМнетівські поштові скриньки з платформи Smartermail (на якій працюємо сьогодні) на нову систему Gmail!
 

  Кого це стосується?
   Всіх, хто має скриньку на @cym.org
 
  Що мені треба зробити?  Як це перенесення позначиться на мені?
   Є кілька важливих справ, які вам треба буде зробити:
 1. Незадовго до переходу ви отримаєте за своєю адресою листа, в якому буде подано ваш пароль для нової системи. З міркувань безпеки звертаємо вашу увагу на те, що коли ви вперше зайдете в оновлену поштову систему, вам необхідно буде самостійно змінити пароль з поданого у листі на власний.
 2. Протягом перехідного періоду (приблизно 24 години) вам необхідно перевіряти нову і стару скриньки, оскільки в цей час вхідні листи можуть приходити і на нову і на стару адреси.
 3. Якщо ви користуєтеся поштовими програмами (Outlook Express, The Bat, Thunderbird etc.), то необхідно буде налаштувати цю програму на отримання і відсилання листів з нової системи. Відповідна інструкція подється нижче.
 4. Важливо усвідомити, що листи НЕ будуть автоматично перенесені зі старої скриньки у нову. Стара поштова система буде доступна ще протягом тижня після перенесення. В цей час ви зможете читати електронну пошту, яка надійшла раніше, і в разі потреби звантажити її на свій комп’ютер.
 
  Які переваги нової системи?
   Є ціла низка позитивних змін для користувачів СУМнетівської пошти:
 • Менше сміття (кращі фільтри та управління ними)
 • У 200 разів більше дискового простору (кожен користувач отримає 2GB)
 • Україномовна оболонка програми (чи на вибір користувача одна з 40-ка інших мов) Потужна функція пошуку у скриньці
 • Можливість чату
 • І значно більше інших приємних дрібниць
Деталі:

Нова система називається GMail і її хостингом опікується Google. Повна назва системи "Google Apps for Your Domain".

Сміття:
Багато користувачів нарікали на відчутне збільшення сміття (спаму). В той час, як наша стара система погано справлялася з його фільтрацією, нова автоматично надсилатиме спам у спеціальну теку, позбавляючи вас неприємності щоразу робити це власноручно. З нашого досвіду ми знаємо, що нова система правильно розпізнає близько 95% вхідного сміття, так що потрапляння небажаних листів у вашу вхідну пошту буде незначним.

Дисковий простір:
В той час, як наша стара система обмежувала нас 10-ма мегабайтами простору, нова система надає у 200 разів більше - 2GB дискового місця! Більшість із вас ніколи не зможуть заповнити таку скриньку повністю.

Пошук:
Важлива перевага, яку забезпечує нова система, це швидкий і легкий пошук по всій своїй електронній скриньці. Замість натискання кнопки «Знищити» для видалення уже прочитаних листів, ви просто можете натискати кнопку «Архів», щоб перенести пошту у відповідну теку. Ясна річ ви можете видали листа, але через кілька днів, місяців чи навіть років, коли ви захочете перечитати це повідомлення ще раз, вам у нагоді стане потужний пошуковий інструмент, яким обладнана кожна скринька. Цей шукач, можливо, є найпотужнішою особливістю нової системи нашої електронної пошти.

Мова:
Нашою поштою користаються сумівці у 10-ти країнах світу. Виходячи з того, що наша мова може змінюватися від місця географічного розташування, нова поштова система може легко змінювати свою мовну оболонку і бути доступною Українською, Англійською чи однією з інших 40-ка мов. Кожен може обрати ту мову, яка йому найзручніша в даний момент.

Чат:
Також у цю систему інтегровано чат, який дає можливість спілкування з друзями в реальному часі (знову ж таки – будь-якими мовами).

 
  Що мені робити під час перехідного періоду?
   11-го листопада ми перейдемо на нову поштову систему Gmail. Зважаючи на особливості роботи Інтернету, деякі листи надходитимуть ще в стару систему, а деякі вже потраплятимуть до нової. На жаль, нема ніякої можливості уникнути цієї незручності. Протягом цих 24 годин ви повинні будете перевіряти обидві системи, щоб раптом не пропустити якогось повідомлення. Якщо ж ви в цей час не зможете особисто перевіряти свою скриньку, то просто пізніше перегляньте її на предмет листів, які могли туди потрапити в цей перехідний період. А потім вже заходьте до нової системи.

  Якщо ви користуєтеся браузерами для читання пошти
       (напр. Internet Explorer, Firefox та ін.):

  Протягом перехідного періоду (і певний час після нього), на головній сторінці СУМнету буде відображатися дві ланки для входу у свою поштову скриньку – одна для старої поштової системи, інша – для нової. Ви зможете перевіряти і ту і іншу скриньку на предмет нових листів. Для надсилання пошти слід використовувати нову систему (хоча протягом перехідного періоду стара система теж працюватиме і для вихідної кореспонденції).

  Якщо ви користуєтеся поштовими програмами
       (напр. Outlook Express, Thunderbird, The Bat, та ін.):

  Коли ви починали користуватися сумівською поштою, ви налаштовували вашу поштову програму отримувати і надсилати листи через наші СУМнетівські поштові сервери. Тепер вам треба змінити конфігурацію і прописати у вашій програмі нові поштові сервери СУМнету.

  Зайдіть на нову СУМнетівську поштову систему, клацнувши на ланку, розташовану на головній сторінці СУМнету (використовуючи для цього надісланий вам пароль). Потім натисніть на (Налаштування/Settings) у верхньому правому кутку, а після того натисніть "Перенаправлення та РОР/Forwarding and POP" (POP - це метод, який використовується для звантаження вхідних листів у вашу поштову програму). Вам треба буде вибрати опцію "Увімкнути POP для всієї пошти/Enable POP for all mail" і обрати відповідний розділ "Коли доступ до повідомлень здійснюється через POP/When messages are accessed with POP: (ми рекомендуємо "Копію CYMmail архівувати/archive CYMmail's copy").

  Потім змініть налаштування вашої поштової програми (необхідну інструкцію ви знайдете натиснувши на ланку "Інструкції з налаштування/Configuration instructions"). Відповідно до цієї інструкції завжди вводіть свою повну адресу (напр. myname@cym.org, замість тільки myname).

  Сервери:

  • POP3:   pop.gmail.com
  • SMTP:   smtp.gmail.com

  Важливо: може таке трапитися, що ваша поштова програма не зможе з’єднатися з новим сервером, доки не завершиться перехідний період. У деяких користувачів це може тривати 20 хвилин, а в декого може затягнутися на всі 24 години. На жаль, ми не маємо жодної можливості вплинути на такий стан речей, тому рекомендуємо вам пробувати з’єднатися через якісь часові проміжки, аж поки система не запрацює стабільно. Поки триватиме така нестабільність, ви можете користуватися поштою, заходячи в скриньку з головної сторінки СУМнету!

 
  Як мені налаштувати нову систему під власні потреби?
   Коли ви вперше зайдете у нову систему (використовуючи при цьому надісланий пароль), знайдіть кнопку "Налаштування/Settings" розташовану у правому верхньому кутку екрану. Перше доступне там налаштування відповідає за зміну мови інтерфейсу. Виберіть найзручнішу для себе мову і натисніть на клавішу "Зберегти зміни/Save Changes". Після цього вам буде легше підлаштовувати поштовий сервіс під свої потреби. Там є багато можливостей для налаштування, які ви можете вивчати за допомогою ланки "Допомога/Help", що розташована у правому верхньому кутку екрану. За цією ланкою ви знайдете детальний опис налаштувань поштової системи або поради з будь-якого іншого питання, яке може виникнути з цією системою електронної пошти.
 
  Як буде з поточними списками розсилки?
   Списки розсилки продовжують діяти, як і раніше. Якщо ви відчуваєте якісь проблеми у користуванні ними, просимо повідомити нам за адресою cym.email@gmail.com. Якщо вам потрібно створити нові чи доповнити старі списки розсилки також повідомляйте про це за тією ж адресою. На жаль, нова система не дає можливості детального контролю за цими списками, як це було у попередній поштовій програмі. Таким чином не виключено, що учасник котрогось із цих списків отримає електронну пошту від осіб, які не внесені у листу розсилок. Тому просимо без зайвої потреби не розголошувати назви своїх списків. Ми продовжуємо працювати над розв’язанням цієї проблеми.
 
  Допоможіть, у мене проблеми. До кого звернутися?
   Для більшості користувачів перехід відбудеться майже непомітно. Якщо у вас виникнуть якісь проблеми, які ви не зможете подолати після прочитання цього тексту (і прочитання розділу допомоги у новій системі), звертайтеся до нас за адресою cym.email@gmail.com і ми спробуємо допомогти!
 
  Цей сайт Англійською

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2021 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.