CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only
СУМ-Німеччина >> до дому :: про нас :: архів

«Імена замість номерів»

    

15 травня ц.р. у парафіальній домівці при мюнхенському храмі Покрова Пресвятої Богородиці (УГКЗ) відкрито міжнародну пересувну виставку «Імена замість номерів», що містить перекладні на українську мову біографії 22-ох колишніх в`язнів концентраційного табору Дахау, шестеро з яких - українці.

Виставка є частиною проекту «Книга пам’яті Дахау», що охоплює багато країн Європи, керівником якої є пані Сабіна Ґерхардус. Саме їй в першу чергу завдячуємо випуск виставки в українській мові. Одним із завдань виставки є представлення усієї національної, етнічної, релігійної та ідейної різноманітності в’язнів концтабору Дахау. Тепер ця мозаїка суттєво доповнена завдяки участі у проекті представників України, з якими німецькі організатори встановили контакти чотири роки тому. Матеріали, зібрані робочими групами зі Львова, Вінниці, Києва, Переяслава-Хмельницького, Полтави, Харкова та Сімферополя, лягли в основу частини експонатів виставки.

Експонування організовано Крайовою Управою Спілки Української Молоді в Німеччині та мюнхенською парафіяльною громадою УГКЦ. Після панахиди за жертвами нацизму, яку відправили всечесніший отець парох собору Покрова Пресвятої Богородиці та св. Апостола Андрія Первозванного у Мюнхені о.Володимир Війтович, всечесніший отець сотрудник Андрій Дмитрик та редактор «Християнського Голосу» всечесніший отець Богдан Підлісецький. Виставку урочисто відкрив колишній в’язень концтабору Дахау Макс Маннгаймер та керівкик проекту «Книга Пам`яті» пані Сабіне Ґерхардус. У церемонії відкриття взяли участь також співробітники Генерального консульства України в Мюнхені, баварської Держканцелярії, духовеннство УГКЦ, які поблагословили виставку, представники українських організацій та установ, серед них: голова Товариства Рідна Школа та Інституту Політичної Освіти пан Андрій Куцан, Організації українських Жінок у Німеччині, члени Союзу Українських Студентів у Німеччині, живі свідки, які пережили лихоліття концтаборів Німеччини, як також численні гості та члени української громади міста Мюнхена. Офіційно відкрив виставку вітальним словом колишній голова Крайової Управи Спілки Української Молоді у Німеччині та ініціатор виставки в українській громаді міста Мюнхена пан Андрій Несмачний. Звертаючись до всіх гостей виставки, він підкреслив важливість цієї виставки для України, зокрема в пошуках її історичного минулого. Віртуозно-музично прикрасив вечір відкриття виставки український баяніст Андрій Шамігов, який своєю майстерністю гри на баяні зачарував усіх присутніх.

Головну доповідь на відкритті виставки виголосив пан Макс Маннгаймер, єврейський в`язень концтаборів Аусшвіцу та Дахау. Він підкреслив важливість проведення цієї виставки в різних мовах, а також необхідність пам`ятати про злочини минулого, щоб не допустити чогось подібного в майбутньому.

Після пана Макса Маннгаймера виступила пані Сабіне Ґерхардус зі словом подяки та короткою розповіддю про проект «Книги пам`яті» й про саму виставку.

У своєму виступі Генеральний консул Ю.Ярмілко висловив глибоку вдячність організаторам та учасникам проекту «Книга пам’яті» за їхню самовіддану працю. «Наш спільний обов’язок, – підкреслив він, – зробити все можливе, щоб ці сторінки історії ніколи не були забуті, а поняття «табір смерті» назавжди залишилося в минулому». На кінець офіційної програми, голова Крайової Управи Спілки Української Молоді у Німеччині Дем`ян Панчук подякував всім гостям за їхню численну участь та запросив на прийняття з нагоди відкриття виставки.

У червні виставка вирушить у подорож містами України.



Цей сайт Німецькою



    

    
    
    
    
    

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Ця сторінка Copyright © 2024 СУМ в Німеччині