CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only
Прес-реліз


Прес-реліз
Презентація коміксів про вбивство Степана Бандери

ВМГО «Спілка Української Молоді в Україні» (CУМ в Україні) перевидала комікси «Вбивства з наказу КГБ» про організацію вбивства Провідника ОУН Степана Бандери.

Після резонансних коміксів про УПА Спілка видала нову серію - «Вбивства з наказу КГБ», в якій на основі реальної історії оповідається про підготовку та здійснення вбивств Провідника ОУН Степана Бандери та Лева Ребета. Вперше ці комікси були опубліковані у 1978 році в журналі «Крилаті», який видає Світова Управа СУМ. Автором текстів став редактор "Крилатих" Омелян Коваль (Бельгія). Майстерне виконання зображень належить бельгійському художнику, який підписувався "Нептун".

Видавці розраховують, що дане видання приверне увагу громадськості до постаті Провідника ОУН Степана Бандери, ювілеї якого вшановуватимуться в 2009 році – 100 років з дня народження (1 січня 1909) та 50 років з дня смерті (15 жовтня 1959).

В додатку «Вбивства з наказу КГБ» можна знайти виступ старшої доньки Провідника Наталки Бандери на суді над убивцею Богданом Сташинським в Німеччині, а також коротку фото-біографію Степана Бандери, надану Центром досліджень визвольного руху.

«Вбивства з наказу КГБ» було видано двома накладами, тираж кожного - 2000 примірників.

У 2007 році «Спілка Української Молоді в Україні» вже перевидавала книгу-історію в малюнках «Україна в боротьбі», відому, як «комікси про УПА». Це видання викликало зацікавлення в ЗМІ та громадськості й лише за один рік пережило чотири перевидання українською та російською мовами із загальним накладом 22 тисячі примірників.

Довідка: Спілка Української Молоді в Україні – молодіжна виховна організація, початки якої сягають 1925 року. З 1946 року СУМ відроджується в діаспорі, де за короткий період було створено найбільшу молодіжну українську організацію за кордоном. А в 1989 році, спочатку під назвою Спілка Незалежної Української Молоді (СНУМ) було відновлено діяльність СУМ в Україні (саме таку назву організація використовує з 1995 року – з моменту, коли організація приєдналася до Світової Спілки Української Молоді).

Контакти:
Святослав Липовецький (Голова СУМ в Україні), тел. 8 (097) 548-34-08,
Ірина Туз (медіа-координатор) , тел. 8 (097) 911-47-87

www.cym.org/ua --- www.cym.org/wiki --- www.krylati.org
 

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2023 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.