CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only
USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США USA News About CYM-USA USA Archives USA Branches Новини в США Про СУМ-США Архів США Осередки США

Крайові Виховні Матеріали

До Сторінки Виховника...

30-го Червня

     Коли 22-го червня 41-го року, німці пішли війною на московсько-большевицьку імперію, Організація Українських Націоналістів вислала тисячі своїх членів у похід на українські землі, щоб вони проголосили від імени українського народу незалежну Українську Державу. Ті члени ОУН, які скоро прибули до Львова – Ярослав Старух, Роман Шухевич, Ярослава Стецько та інші скликали на збори поважних громадян міста й там вирішено проголосити незалежність українських земель, з яких утекли большевики. 30-го червня через львівську радіовисильну проголошено текст відновлення самостійности Української Держави, який зачинався такими словами: "Волею українського народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України..."

     Після цього проголошення, яке називаємо "Акт відновлення Української Держави", створився у Львові тимчасовий український уряд, що його з доручення Степана Бандери очолив Ярослав Стецько, як прем'єр. Пізніше у Києві мав повстати постійний уряд України, обраний цілим українським народом.

     Але німці не погодилися на відновлення Української Держави, бо Гітлер, який тоді очолював німецьку державу, хотів винищити українців і поселити в Україні німців та зробити з України німецьку колонію. Тому німецька поліція, що її називали "гестапом", ув'язнили Провідника ОУН Степана Бандеру, опісля Ярослава Стецька та багато визначних членів ОУН і кількох членів українського уряду. Німці дуже нищили Україну, розстрілювали людей, висилали молодь на тяжкі роботи до Німечинни, забирали весь хліб, худобу, все, що дає українська земля. Тому український нарід виступив проти них, як проти ворога. ОYH почала творити збройні відділи, з них у 1942 році постала Українська Повстанська Армія – УПА. На чолі цієї армії став генерал-хорунжий Тарас Чупринка - Роман Шухевич.

     УПА боролася проти німців і проти москалів-большевиків, боронила український нарід і тією боротьбою потверджувала, що Україна не хоче бути в чужій неволі, а прагне житти своїм вільним життям, мати свою власну державу, яку відновлено 30-го червня, 1941 року.


Виховна Рада-США 2001, Виховні Матеріали

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2021 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.