CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only

До Сторінки Виховника...

ВАРІАНТИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ГРУП

      Залежно  від змісту й мети навчання можливі різні варіанти організації  роботи груп

Діалог
      Це спільний пошук групами узгодженого рішення, результатом якого підсумковий текст, перелік ознак, схеми тощо. Діалог виключає протистояння і критику позиції тієї чи іншої групи. Всю увагу слід зосередити на сильних моментах у позиції інших.
      Групу розділяють на 5-6 робочих груп і групу експертів із сильних учнів. Робочі групи отримують 5-10 хвилин для виконання завдання. Група експертів складає свій варіант виконання завдання, стежить за роботою груп контролює  час. По завершенні роботи представники від кожної робочої  групи роблять на дошці або на аркушах записи. Потім по черзі надається слово доповідачеві від кожної групи. Експерти фіксують спільні погляди, а на завершення пропонують узагальнену відповідь на завдання.       Групи обговорюють і доповнюють її. До зошитів занотовують остаточний варіант.

Синтез думок
      За метою та початковою фазою дуже нагадує попередній варіант групової роботи. Але після об'єднання в групи й виконання завдання юнацтво не робить записів на  дошці, а передає свій варіант іншим групам. Ті доповнюють їх своїми думками, підкреслюють те, із чим не погоджуються. Опрацьовані таким чином аркуші передають експертам, котрі зіставляють написане з власним варіантом, роблять загальний звіт, який обговорює весь рій.

Суспільний проект
      Має таку саму мету та принцип об'єднання в групи, що й діалог. Але завдання, які отримують групи, мають різний зміст і висвітлюють проблеми з різних боків. По завершенні роботи кожна група звітує і записує на дошці певні положення. В результаті з відповідей представників груп складається спільний проект, який рецензує й доповнює група експертів.

Пошук інформації
      Різновидом роботи в малих групах є командний пошук інформації. Використовується з метою оживлення сухого, нецікавого матеріалу.
      Для груп розробляють запитання, відповіді на які можна знайти в різі джерелах інформації. Ними можуть слугувати роздатковий матеріал, доку менти, довідкові видання, доступна інформація на комп'ютері, пам'я тки матеріальної культури та ін.
      Юнацтво об'єднують у групи. Кожна група отримує запитання з теми гутірки. Визначають час на пошук та аналіз інформації.       Наприкінці гутірки заслуховують повідомлення від кожної групи, які потім повторюються або доповнюються всім роєм.

Коло ідей
      Метою є розв'язання гострих суперечливих питань, складання переліку ідей і залучення всіх учасників до обговорення поставленого питання. Застосовують, коли всі групи мають виконувати одне й те саме завдання, що складається з кількох питань (позицій). Питання групи представляють по черзі.
      Коли малі групи завершили виконувати завдання й готові представити інформацію, кожна з них по черзі озвучує лише один аспект обговорювання проблеми. Виховник по колу запитує всі групи по черзі, доки вичерпаються ідеї.  Це дає змогу кожній групі розповісти про результати своєї роботи, уникаючи ситуації, коли група, що має виступати першою, викладає  всю інформацію.
      Як варіант можна представляти по колу результати не тільки групової, а й індивідуальної роботи. Цей метод є ефективним у разі розв'язання проблемних питань. Для складання переліку думок можна запропонувати кожному учневі по черзі висловити одну ідею усно або написати свою думку чи ідею на картці-індексі без імені. Виховник збирає усі картки й складає перелік зазначених у них ідей на дошці або починає дискусію, користуючись інформацією з карток.

Акваріум
      Форма діяльності юнацтва ефективна для розвитку спілкування в малі групі, вдосконалення вміння дискутувати й аргументувати свою думку Пропонується для юнацтва на етапі, коли вони мають певні навички групової роботи.

      Організація роботи:
1. Об’єднайте юнацтво у дві-чотири групи та ознайомте із завданням.
2. Запропонуйте одній із груп сісти в центрі й утворити коло.
3. Подайте команду розпочати обговорення проблеми за алгоритмом:
* Прочитати вголос ситуацію;
* обговорити її в групі, застосувавши метод дискусії;
* дійти до спільного рішення за 3-5 хв.
4. Решта юнацтва слухає, не втручаючись у перебіг обговорення, спостерігаючи, чи дотримуються учасники дискусії правил її проведення. По завершенні відведеного для дискусії часу група повертається на свої місця, а виховник ставить рою запитання:
* Чи погоджуєтеся  ви з думкою групи?
* Чи була ця думка достатньо аргументованою, доведеною?
* Який із аргументів ви вважаєте найбільш переконливим?

Тривалість такої бесіди — 2-3 хв. Потім місце в «акваріумі» займає інша група, котра обговорює наступну ситуацію.

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2025 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.