CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only

До Сторінки Виховника...

Рукавичкові ляльки

     Для виготовлення ляльок для дитячого лялькового театру знадобляться такі матеріали:
1. Два види паперу – газетний та білий.
2. Клей ПВА (Elmer's Glue, або White Glue; для пап'є-маше підійде також зварений з муки клей)
3. Матерія трьох видів – на підкладку, верхній одяг, руки (краще бавовняна)
4. Штучне хутро чи поролон (для волосся чи імітування шерсті).
5. Пластилін чи глина.
6. Гнучкий картон
7. Вазелін чи соняшникова олія.
8. Вата для набивання долонь.
Рукавичкова лялька складається із двох частин: голови, що робиться із пап'є-маше, та тулуба, зшитого із матерії на зразок рукавички від чого іграшка і отримала свою назву.

Спочатку формується голова з пластиліну чи глини. При ліпленні слід звернути увагу на те, щоб вона не мала помітних деформацій. Робляться заглиблини для очей та виступ – ніс. Від характеру носа, чола, підборіддя буде залежати образ майбутньої ляльки (мал.1)

Рукавичкові ляльки
Після закінчення формування, форму злегка змащують вазеліном чи соняшниковою олією, щоб запобігти труднощів при знятті пап'є-маше, коли часом клей проникає крізь шар паперу і склеює його з пластиліном. Мокрий папір рвемо на дрібні шматочки і наклеюємо перший шар на виготовлену форму без клею. Пап'є-маше робимо із 3-5 шарів паперу, які чергуються за кольором для полегшення рахунку шарів. Другий шар клеїмо, попередньо змащуючи клеєм кожен шматочок паперу. Чим менші шматочки, тим менш кострубатою буде форма. Чергуючи два види паперу, робимо таку кількість шарів, щоб останній був білого кольору – це полегшує зафарбовування. Дайте вашому виробу висохнути протягом 1 доби. Після цього нерівності шліфуються дрібнозернистим наждаковим папером, а пап'є-маше розрізається на дві половинки та знімається з форми. У нижній частині робиться круглий отвір для пальця. Розрізані половинки склейте смужечкою паперу, а в отвір для пальця вставте трубку з гнучкого паперу (мал.2)
Рукавичкові ляльки
За своєю довжиною трубка має бути більшою діаметра голови і на 2-2,5 см виступати з голови.

Далі шиються дві рукавички: одна для підкладки, інша – як зовнішній одяг. Викрійки найпростіше зробити так: обвести руку на папері, додати з боків 2-2,5 см + 1см на шов, зробити горлечко та ручки по ширині такими, щоб вільно проходив палець (мал.3). Із бавовняної тканини шиємо долоньки, окремо пришивається великий пальчик, який попередньо набивається ватою(мал.4).

Рукавичкові ляльки
долонька набивається ватою так, щоб лишилося трохи місця для паперової трубки, яка змащується клеєм і вставляється в долоню.

Підкладку поміщаємо в одяг майбутньої ляльки, приклеюємо горловину, рукави до картонних трубок. Потім підтягуємо комір та рукави зовнішнього одягу і акуратно пришиваємо до підкладки так, щоб не було видно стібків.

Залишилося розфарбувати ляльку. Для цього краще використовувати гуашеві фарби, попередньо розмішані у ванночках із невеликою кількістю клею ПВА (щоб фарба не бралася до рук). Розфарбування має бути достатньо контрастним, щоб здалеку було добре видно риси і обличчя ляльки. Тому місця навколо очей, носа, рота роблять темнішого відтінку, ніж саме обличчя.

Волосся можна намалювати або зробити з ниток, поролону, штучного хутра. Для цього лишають незафарбовані місця, куди після висихання фарби приклеюють сформоване "волосся" чи хутро (мал.5).

Рукавичкові ляльки
Лялька надягається на руку правильно таким чином: розпрямлені великий, вказівний пальці та мізинець, решта зігнуті. Вказівний керує рухами голови, а великий та мізинець – руками ляльки.

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2024 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.