CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only

До Сторінки Виховника...

Різдво Пресвятої Богородиці

Цей день святкується православною церквою, як одне з великих свят. Ікона

Коли надійшов час народитися Спасителеві світу, в галілейському місті Назареті жив нащадок царя Давида Іоаким зі своєю дружиною Анною. Обоє були благочестивими людьми і були відомі не своїм царським походженням, а смиренням та милосердям, любов'ю до Бога і до людей. Вони дожили до глибокої старості, а дітей не мали, з чого дуже журилися. І не переставали просити Бога, щоб він послав їм дитину. Вони дали обітницю: якщо у них народиться немовля, посвятити його служінню Богові.

За терпіння, велику віру і любов до Бога й один до одного Господь послав Іоакимові та Анні велику радість. Під кінець їхнього життя в них народилась дочка. За вказівкою ангела Божого їй було дано ім'я Марія, себто по-єврейськи "пані, надія".

Народження Марії принесло радість не лише її батькам, а й усім людям, тому що їй було передвизначено Богом бути матір'ю Сина Божого, Спасителя світу - Ісуса Христа.

В народі це свято - Друга Пречиста, ще його називали днем рожениць. У цьому святі тісно переплелось поганське уявлення про щедротність пори, очищеної Сонцем, і християнська віра у здатність богородиці вплинути на продовження роду. Недаремно цього дня жінки, у яких немає дітей, справляли обіди -відгомін жертвоприношень Берегині - покровительниці роду, запрошували на цей обід бідних, щоб ті молилися Богородиці за її діти.

У багатьох регіонах України побутує повір'я, що на другу Пречисту вужі та гадюки "гріються-сушаться" проти сонця біля води. Злазяться докупи на лісову галявину. Серед них є цар у золотій короні. Хто бачить, як гади "сушаться", тому слід кинути поміж них червоний пояс і вклонитися. Зміїний цар повинен скинути на пояс золоту корону. Ту корону треба носити на щастя з собою у пазусі.


Воздвиження

Це свято відзначається на ознаменування двох подій в історії християнської Церкви: віднайдення Господнього Хреста в ІVст та його повернення з перської неволі у ХVст.

Було це в місті Царгороді 312 р. На столицю напали ворожі полчища кесаря Італії Максентія. Військо Константина поступалося ворожому в чисельності та силі. Опинившись у безвиході, захисники міста молилися різним богам, та вони не допомагали. Константин не був християнином, але у його війську служило чимало християн, які молилися до єдиного Бога. І сталася подія, вн ніч перед боєм Константин і його військо побачили на нічному небі напис із зірок: "Цим переможеш".А наступної ночі уві сні Константину явився Ісус Христос, який звелів зробити на військових знаменах хрест і провістив, що Константин переможе. Наступного дня військо виграло битву.

Мати Константина, Свята рівноапостольська цариця Єлена, 326 року дісталася до Єрусалима, щоб знайти хрест господа нашого Ісуса Христа. Іудеї мали звичай закопувати знаряддя страти неподалік від місця страти. Єлена знайшла Хрест.

День знахідки Хреста став святом Воздвиження Хреста.

Друга важлива подія, що стала причиною впровадження свята Воздвиження на Сході і Заході, - повернення Господнього Хреста з перської неволі. Він був викрадений перським царем Хозроєм і повернутий до Єрусалима через 14 років грецьким царем Іраклієм. 27 вересня за новим стилем відбулося урочисте його воздвиження. Повністю Хрест не зберігся. Його частинки стали реліквіями багатьох держав світу, зокрема й Софіївського собору в Києві.

Із святом Воздвиження пов'язують прикмети щодо погоди. Якщо цього дня опадає березове листя, буде довга і тепла осінь, а коли осика скидає ще зелений лист. Треба чекати швидкого похолодання.


Матеріал підібрала подр. Неля Лавриненко

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2025 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.