CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only

До Сторінки Виховника...

Інтерактивні ігри на цікавість

Невидимий напис

Психологія Мета: Ця гра надасть можливість ближчого контакту з дитиною, разом з тим вона пробуджує в дитини зацікавленість. Окрім того, коли ви з допомогою магічного олівця пишете на долоні (молодше юнацтво) чи спині (старше юнацтво) літери чи цифри, або ж малюєте геометричні фігури, ви удосконалюєте їх чуттєве сприймання. Вона може бути гарним завершенням сходин юнацтва. В неї варто грати перед тим, як відпускаєте дітей до хати.

Обладнання: новий, незагострений, яскравий на вигляд олівець.

Хід гри: Умовою є заплющити очі і не підглядати, простягнувши вам долоню (якщо це молодше юнацтво), або повернутися до вас спиною (старше юнацтво). Повідомляєте їм, що з допомогою чарівного олівця ви писатимете на долоні (спині) літеру їхнього імені, а вони повинні впізнати, що це за літера. Якщо дитина впізнала літеру, то вона вважається такою, що виграла і може бути вільною. Той, хто не впізнає, має ще дві спроби, або ж розповідає вам, що цікавого він дізнавсь на сходинах.


Корівки, песики, котики

Психологія Мета: Під час гри юнацтво буде вчитися уважно слухати і знаходити контакт один з одним. В цій грі є все – рухи, звуки, гумор. В цю гру можна грати перед гутіркою.

Хід гри: Виховникові необхідно поставити все юнацтво в коло і підійшовши до кожного тихенько на вушко сказати назву якої-небудь тваринки. Юнацтво має запам'ятати цю назву і нікому про неї не розказувати. Коли виховник по черзі повідомив "Ти будеш корівкою", "Ти будеш песиком", "Ти будеш котиком", просить дітей закрити очі. Коли вони закрили очі, ви повідомляєте, що віднині всі, хто в цьому колі, забувають людську мову і говорять тільки мовою своєї тваринки. Всі можуть ходити по кімнаті із закритими очима, говорити мовою тваринки і шукати таку ж тваринку. Коли хтось знаходить пару, то берете її за руку і тепер вже разом шукають інших "корівок, песиків, котиків". Мета гравців – об'єднатися в групи з тими тваринками, що говорять однією "мовою".


Три обличчя

Психологія Мета гри: ця гра розвиває інтуіцію, а також вчить дитину висловлювати свої почуття мімікою обличчя.

Хід гри: Виховник просить юнацтво уважно дивитися на нього, він буде показувати вирази обличчя. При цьому діти повинні повторити все, що він показує.

Спочатку виховник показує сумне лице. Просить юнацтво пригадати як виглядає обличчя сумної людини і відобразити це на своєму обличчі. Коли діти справляться з цим завданням, нехай пригадають, що сумна людина робить руками, щоб виразити свій сум. Після виховник показує заклопотаний вираз обличчя. Кожен уявляє собі, як це виглядає і повторює. Нарешті ви показуєте вираз обличчя щасливої людини, а юнацтво за вами повторює. Потім ви даєте ще кілька хвилин, щоб діти повправлялися самі, і просите їх розділитися на пари. Кожна пара має стати спиною один до одного. Коли ви порахуєте до трьох, кожен з пари повинен повернутися до партнера обличчям з певним виразом (суму, радості, ін.). Виграє та пара, гравці якої повертаються один до одного з однаковим виразом обличчя.

Коли ви граєте в цю гру зі старшим юнацтвом, то запропонуйте їм супроводжувати вираз обличчя відповідними жестами і звуками.


Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2024 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.