CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only

До Сторінки Виховника...

Наш зip

Очі      Тішимося Божим світом через наш зip, який є особливим даром Творця.

     У Св. Письмі ми читаємо, що око - це світло тіла, i коли воно xвopiє, то хворіє все наше тіло.

     Дорогі діти! Очі є дуже важливі, ми ними бачимо все, що є навкруги нас. Ми не почуваємося викиненими, чи неповноцінними. дітиОчима ми живемо, ми сприимаємо більшу частину інформації, яка потрібна для нашого розвитку. Бог так зарядив у своїй любові, що дав нам цей дар - очі, аби ми не тільки могли чути вухами i доторкнутися руками до навколишнього світу, але також и побачити його. Очима ми бачимо своїх батьків, ми розуміємо смуток, радість, ми можемо з впевненістю сказати, якого кольору є та чи інша річ. Очима ми спостерігаємо та насолоджуємося красою світу, того особливого твору Всевишнього. Вони дозволяють нам радіти, бавитися з товаришами, ходити до школи самостійно, без допомоги інших. Очима ми можемо зрозуміти свого ближнього, побачити той смуток, переживання чи радість, щастя в його очах. Наш зip дозволяе нам розуміти те, що нас люблять, що для того, аби життя було більш гармонійним i повним, Бог створив красивих тварин, які також мають очі. Отож куди не поглянемо, всюди зустрчаємо чийсь погляд, чиїсь очі, які є дуже важливі для ycix нас.

     Наскільки важливі для нас очі ми зараз спробуємо перевірити. Для цього кожному з вас хустинкою зав'яжуть очі, i на деякий час ви втратите можливіть бачити. Спробуйте iз закритими очима порухатися по кімнаті i дізнатися якомога більше про тих, хто перебуває поруч з вами i про те, що оточує вас в цій кімнаті.

     (на виконання цього завдання дається 5 хвилин, після чого ви пропонуєте всім їм cicти i, не знімаючи хустинки з очей, описати свої дослідження. Після опису дiти знімають хустинку i порівнюють побачене /з власним описом)

     Значно важче є уявити життя тим діточкам, вашим ровесникам, що є сліпі i не мають змоги бачити світ, своїх батьків. Такі діти є також в особливий спосіб наділені Богом. Те, що вони не бачать є для них терпінням, малим хрестом, який свідчить про те, що таких людей Господь особливим чином любить. Він їм допомагає в інший спосіб пізнати життя, відчути його красу.

     Один вчений чоловік, який у дитинстві (4роки) втратив зip, у дорослому віці одному юнакові, котрий не хотів більше жити, бо став сліпим, сказав: "Я, будучи ще малим, втратив зip i не пам'ятаю зовам, яким є світ, його краса. Але глибоко в моїй пам'яті залишилися oчi моєї мами, її ніжна усмішка. Ти мав можливість більше бачити, бо став сліпим значно пізніше, ніж я. Не маєш чого нарікати на те, що є сліпим. Дякуй Богові за той дар i за Його любов".

     Очима ми можемо також i грішити. Дивлячись на погaнi малюнки, де є розпуста, телебачення, де вчать нас розпусти. Краще стати сліпим, ніж,все життя жити спогляданням rpixiв нечистоти через пресу, телебачення. Ми повинні навчитися шанувати своі очi духовно. Не можемо їм дозволяти те, що шкодитиме не тільки нашому тілові, але и душі. Багато людей через очі втратили небо. Ми можемо очима когось осудити, принизити, обмовити або ж погано "зміряти". Тому стараймося тримати свої очі в чистоті, не гнівити через них Бога. Кожного ранку i вечора дякуймо Ісусові за те, що ми маємо очі, що можемо радіти сонцю, нашим батькам, товаришам, квітам, пташкам та іншим тваринкам. Нехай очі наші завжди споглядають на Бога i пам'ятають про те, що можуть багато нагрішити, коли будуть дивитися з насолодою на rpix.

     Сьогодні ми з вами говорили, що то значить бачити, мати добрі очі, а що бути сліпим, без очей. Як важливо берегти власні очі, не забрюднювати їх, не калічити своєю поганою поведінкою.

Рекомендації виховникам: надайте юнацтву можливість висловити cвої роздуми про очі. Яка важливість очей для них? Чи завжди вони цінують cвої очі?

Під час гутірки необхідно мати: Св. Письмо, свічку, кожній дитині по хустинці, гасло гутірки "Око - світло тіла!"


Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2024 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.