CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only

До Сторінки Виховника...

МЕТОД «ПРЕС»

      Щоб переконувати інших людей, висловлена думка має бути аргумен­тованою. Аргументи або докази, в свою чергу, мають бути зрозумілі слухачам, науково перевірені, статистично підтверджені тощо.
Метод висловлювань має назву «Прес». Це означає, що в разі його застосування ваше вміння переконувати стане значно результативнішим.

      Із застосування цього методу варто починати роботу з навчання  юнацтва дискутувати.
Він дає можливість навчитися формулювати й висловлювати власну думку з дискусійного питання аргументовано, в стислій формі, а також впливати на думку співрозмовників.

Метод має такі структурні етапи:
1.Позиція
Висловіть свою думку, поясніть, у чому полягає ваша точка зору. Почніть так: «Я вважаю, що...».
2.Обґрунтування
Поясніть, чому ви так вважаєте, на чому ґрунтуються ваші докази Почніть зі слів: «Оскільки...».
3.Приклад
Наведіть факти, дані, інформацію, що аргументують, доводять, підсилюють вашу позицію, демонструють вашу правоту.
4.Висновки
Узагальніть свою думку, зробіть висновок, ще раз переконливо й чітко висловіть власну позицію. Почніть так: «Отже, я вважаю...».
Зверніть увагу на те, щоб у ваших виступах за можливості мали місце думки експертів, статистичні й наукові дані, інші допоміжні матеріали (речові докази, газетні статті, думка інших, громадян тощо).

ОБЕРИ ПОЗИЦІЮ
      Ця технологія корисна на початку роботи з дискусійними питаннями та проблемами, її доцільно застосовувати на початку гутірки для демонстрації різномаїття поглядів на проблему, що вивчається, або після опанування юнацтвом певної інформації з проблеми та усвідомлення ними протилежних позицій  щодо її розв'язання.

Організація роботи
1. Розмістіть фліпчарті правила та обговоріть їх.
2. Запропонуйте юнацтву дискусійне питання і попросіть їх визначити власну позицію стосовно цієї теми.
3. Розмістіть плакати в протилежних кінцях кімнати. На одному напишіть “За”, на іншому «Проти». Можна також запропонувати три позиції: , «Проти», «Не знаю, немає конкретної позиції».
4. Назвіть тему і запропонуйте юнацтву висловити свою думку стосовно  неї: після оголошення теми підійти («проголосувати ногами») до того плакату («Так», «Ні», «Не знаю»), що відповідає їхній позиції.
5. Оголосіть дітям, щоб вони підготувалися до обґрунтування своєї позиції, користуючись методом «Прес»
6. Зауважте, що діти повинні уважно вислухати позицію та аргументи всіх учасників дискусії.
7. Виясніть юнацтву, що якщо після обговорення дискусійного питання ми змінили точку зору, то можна перейти до іншого плакату і пояс­ни і пояснити причину свого переходу, а також назвати найпереконливішу ідею і аргумент протилежної сторони.
8. Під час перебігу дискусії уважно слухайте юнацтво, стежте за ходом дискусії, за настроєм, не давайте відхилятися від теми.
9. Намагайтеся не перетворювати обговорення на гарячу суперечку, але гасіть вияву емоцій. Ставте конкретні запитання, щоб активізувати обговорення, й абстрактні, щоб остудити запал.
10. Замінюйте формулювання обговорюваних проблем або удавайтеся до іншого прийому пожвавлення думок, якщо дискусія вщухає.
11. Залиште час для підсумкової частини й запропонуйте учням самостійно і пити підсумки.

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2024 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.