"Живі" букви
Мета гри: відображення поняття спільними зусиллями.
Матеріали: картки зі словами.
Підготовка: необхідно приготувати 15-20 карток з короткими словами, що складатимуться з букв, які діти можуть відобразити з допомогою частин свого тіла (ноги, руки і т.д.). До прикладу "дім", "стіл." Кожна дитина групи має показати якусь букву. Наприклад: буква "і"- дитина стоїть прямо і руками показує крапку над буквою.
Хід гри: Розділіть рій на кілька груп по 4-5 осіб. Видайте кожній групі по декілька карток, попередивши дітей, що вони не повинні говорити іншим, які слова в них написані. Ці групи ви просите розміститися в різних кімнатах. Нехай відокремлено одна від одної вони тренуються у представленні своїх слів так, щоб ці слова могли прочитати інші групи. Коли групи будуть готові то всі збираються і "пишуть" свої слова "живими" буквами. Якщо діти побажають, то вони можуть самостійно придумати свої слова і відобразити їх.
Рольова гра "Предмети"
Матеріали: декілька наборів різноманітних предметів ( в мішочках чи пакетах, по одному на кожну групу).
Хід гри: Поділіть юнацтво на групи кількістю 4-5 осіб. Видайте кожній групі по одному набору різноманітних предметів. Ці предмети не повинні мати між собою видимого зв'язку. Завдання груп придумати з цими предметами скетч. В розігруванні міні-інсценізацій мають брати участь всі члени групи.
"Лисиця і заєць"
Матеріали: два однакових за розмірами предмета або іграшки.
Хід гри: Весь рій сідає в коло. Один з предметів буде заєць, другий – лисиця. Діти повинні швидко передавати один одному ці предмети по колу з рук в руки, нікого не минаючи. Лисиця має наздогнати зайця. Якщо їй це вдається, то предмети міняються ролями і тепер вже заєць наздоганяє лисицю.
"Конвейер"
Матеріали: для цієї гри необхідне приміщення з килимовим покриттям.
Хід гри: Всі учасники лягають на підлогу, животом до низу, один поруч одного. Хтось один з юнацтва обережно лягає зверху впоперек своїх друзів, а ті мають його "транспортувати" (перевертаючись один за одним) до кінця лежачої доріжки. Коли ж він досягає кінця, то лягає так як всі, а той хто є крайнім з іншого кінця починає транспротування. І так до останнього, хто ще не проходив цієї доріжки.