CYMnet Logo CYMnet Banner
News/Home
About CYM
Archives
Help
Other CYM Sites
For Sumivtsi Only

До Сторінки Виховника...

Якою повинна бути наша любов до Ісуса Христа та до ближніх.
Хто такий ближній?

Минулого разу ми говорили про Того, який усіх нас любить безмежною любов’ю. Чи хтось нам пригадає, як називається той Чоловік, який прийшов на землю, щоб спасти усіх людей? Сьогодні ми будемо роздумувати над тим, якою повинна бути наша любов до Ісуса до наших ближніх. Хто такий ближній? Чи знаємо ми його?.

Ближній є той, який нами опікується, з нами товаришує, живе неподалік нас і щоденно зустрічається з нами на вулиці, в школі, в СУМі. Нашими ближніми є всі люди, які проживають на землі. Ми повинні любити їх, бо вони є Ангел також дітьми Божими як і ми. Коли Христос проживав на землі, то говорив, щоб усі люди любили один одного, і то любили навіть своїх ворогів. Чи є це легко? Ні, це є дуже важко. Не усім відразу вдається любити своїх ближніх, а тим паче своїх ворогів. Однак ми повинні прагнути того, щоб в майбутньому могли стати святими людьми. Христос заради любові до всього людства помер на хресті, Він не жалів нічого для того, аби люди зрозуміли її вартість.

"Те, чого ви не зробили одному з моїх братів найменших -мені також ви того не зробили". Ці слова зі св. Письма нам, любі діти, знову підтверджують цінність любові. Господь у них називає братами найменшими всіх тих, хто слухає Його слово і виконує Заповіді. Тими братами є усі наші ближні. Коли ми щось робимо своєму ближньому, це є рівносильне тому, коли ми б це зробили Ісусові Христові. Тому призадумаємося над тим, скільки разів ми ображали Бога через те, що погордливо ставилися до свого ближнього. Чи не повинні ми змінитися, аби направити свої хиби? Що то значить любити свого ближнього? - Любити ближнього значить поважати його, слухатися, виконувати його добрі поради.Ми повинні любити свого ближнього як самі себе. Та любов має бути особливою. Потрібно нам також молитися за свого ближнього. Коли молимося за нього, то тим самим доказуємо свою любов.

В одній військовій частині сталася подія. Ввечері, коли вже всі лягли спати, один молодий солдат клякнув перед ліжком і молився. Хтось з товаришів кинув на нього шапкою, хтось штурхнув його, хтось кричав на вухо, щоб розсіяти увагу хлопця, хтось іншим способом докучав йому. В казармі (кімната, де сплять солдати) піднявся шум, хтось навіть свиснув. Але сміливий воїн не зважав і молився до кінця. На другий день всі чекали чи він знову буде молитися. Коли клякнув, всі оточуючі його підняли ще більший крик, ніж вчора. Солдат знову витривало молився. На наступний день знову клякнув - але крику вже було менше. Четвертого і п’ятого дня - ще менше… Після того, один старший солдат сказав: "Ти справжній воїн, коли витримав такий натиск!" І з того часу всі почали його поважати. Цей приклад з життя показує нам те, як часто ми не вміємо любити або поважати свого ближнього. Не раз у нашому житті насміхатися з нас, однак ми повинні вміти відстояти себе не силою, а молитвою. Навчімся, любі діти, тої жертвенної любові, яку показав нам на хресті Ісус та своїм життям засвідчили нам святі, що крізь терпіння, переслідування і приниження з боку ближніх, своєю витьривалістю та любов’ю зуміли перемінити серця ворогів. Коли будемо любити, то нас будуть ненавидіти, але коли будемо любити і терпіти, то нас зрозуміють, а майбутньому і полюблять.

Молитва: Ісусе, навчи мене любити Тебе і свого ближнього. Нехай моя любов ніколи не охолоне, буде чистою як сльоза. Маріє, Мати Божа, молися за нас.

Домашнє завдання: Скласти свою молитву любові до Ісуса.

Прочитати під час гутірки: зі св.Письма (Мт.25,40/Ів. 15,12/Мтю 22,37-39).
Мати із собою Біблію, Свічку (її запалити перед початком гутірки, коли молимося, і на закінчення), образок Ісуса з дітьми.
Мати на столі чи стіні напис "ЩОБ ВИ ЛЮБИЛИ ОДИН ОДНОГО" (ІВАНА 15,12).


Матеріал підготував брат Степан Сус, семінарист Львівської Духовної Семінарії Святого Духа

Новини | Про СУМ | Архів | Довідник | СУМівські Cайти |
Електронна Пошта | Сторінка Виховників | Крилаті |
Легальне | Приватна інформація | Пишіть нам

Copyright © 1999-2024 Спілка Української Молоді. Всі права застережено.