feierlichkeiten 03.06.2006

З нагоди 60-ої річниці відновлення Спілки Української Молоді в діаспорі, а саме в Німеччині, відбулися в Мюнхені 3-4.06.2006 року урочисті відзначення. Майже рік тому розпочато підготовку до цієї небуденної імпрези. Уже в п’ятницю 2.06 прибули численні гості з усіх куточків світу навіть з далекої Австралії.

У суботу 3 червня, відзначення розпочато ювілейним концертом, на який прибули достойно гості, заступник голови Світової Управи СУМ подруга Віра Гайдамаха, пан Ганс Подюк голова Християнсько-дeмокрaтичної партії фракції при баварському міському уряді та представник війта міста Мюнхенa, отець мітрат та прелат Д-р Проф. Вальдмюллер від римо-католицького ордінаріяту Мюнхен фрайзінґу, Всечесніший отець мітрат та парох мюнхенської катедри Покрова Віктор Головач із дружиною, сестри Служебниці, представники всіх місцевих українських громадсько-суспільних організацій та представники Спілки Української Молоді Австралії, України та Великої Британії.

Концерт відкрито молитвою у виконанні дівочого сумівського ансамблю міста Мюнхен під орудою подруги Мар`яни Джус. Після традиційного привітання хлібом та сіллю сумівським танцювальним гуртком "Говерла" з міста Дарбі (Велика Британія), якого вдалося як несподіванку запросити, щоби звеличати своєю мистецькою програмою наше свято, виступав дуже успішно на виміну із нами дівочий сумівський хор.

Професійно вели програму подруга Мар`яна Джус та юнак Симон Шупер.

Між точками в першій частині виступили привітним словом голова Крайової Управи СУМ Німеччини, друг Андрій Несмачний та вельмишановний пан Ганс Подюк, який вперше і це зараз в тричі, цитую: "Я гордий, що я українського походження!"

Першу частину ювілею гідно завершено співом українського національного гімну.

Того ж вечора відбулась друга частина святкувань у формі бенкету та забави в українській парафіяльній домівці УГКЦ, до якої пригравав співак Василь Біль.

При вході до залі біля пишно і рясно розложеного буфету фірми Файленшмід, була розміщена документація фотографій та статей із шосте декад багатогранної сумівської праці на терені Німеччини. Ведучі бенкету подруга Наталка Чайка та друг Дем`ян Панчук відкривши його та привітавши 140 запрошених гостей, зачитали декілька привітів українських установ та визначних осіб серед від самого Бундес президента Келера, канцлера Анґеле Меркель, Державної Канцелярії Баварії. Із привітом від Світової Управи Спілки Української Молоді та своїм глибокозмістовним словом до відмічення 60 річчя СУМ у Німеччині виступила заступник голови СУ СУМ, подруга Віра Гайдамаха.

Відтак уся святкова громада весело розважалась до пізньої години. Інтермецо українських танців, дав шов-кабаре танцювального ансамблю Говерла, захоплюючи всіх гостей цього вечора.

В неділю 4 червня на третю частину відзначення ювілею зібрались сумівці в одностроях до катедрального храму Покрови та св. Андрія Первозванного в Мюнхені на Святу Літургію, яку відправив Владика Кир Петро. Співав квартет мюнхенської парафії та стояла почесна стійка сумівців з прапорами.

Після Літургії, учасників та членів громади запрошено на родинне свято до парафіяльної домівки, де в пообідній порі закінчилося гарне і незабутнє торжество.