Цього року Спілка Української Молоді святкує 60-річчя своєї дільності в діаспорі. Наша Спілка у своій виховній праці завжди наголошувала християнську етику, український патріотизм та ідеал боротьби за вільну українську державу. Тому сумівці по цілому світі радіють, що наш ювілей припадає саме в 15-ту річницю проголошення Незалежності України.

Помимо того, що Україна здобула свою незалежність, основна мета нашої Спілки далі залишається незмінною, бо нашим завдання є виховання української молоді в християнському та національному дусі, молоді, яка працюватиме для збереження і розвитку його культурних надбань.

Перша світова конференція СУМ відбулася 3-го вересня 1946 року в місті Авґсбурзі (Німеччина). В чей час СУМ в діаспорі начисляє 7000 членів у вісьмох країнах, а саме в Америці, Канаді, Великій Британії, Австралії, Німеччині, Арґентині, Бельгії та Франції. Наші осередки знаходяться в понад 85 містах світу. Першими акціями СУМу в діаспорі були демонстрації в 1948 році в Німеччині в 15-ту річницю штучного голоду в Україні 1933 року. В них взяли участь тисячі сумівців. На далі на протязі останніх 60 років, відбулося 16 Світових Конґресів СУМ та 7 величавих Світових Злетів сумівської молоді. На культурному полі СУМ створив різні мистецькі ансамблі, серед яких є понад 30 хорів, 7 оркестрів, 61 танцювальних ансамблів та 5 гуртків бандуристів. Наші ансамблі виступають на міжнародних імпрезах та на різних концертах.

Дуже важливою частиною нашої праці є літні та зимові табори. Між ними є вишкільні, виховно-відпочинкові, провідницькі, мандрівні, мистецькі та спортивні табори. СУМ видає журнал ~Крилаті~ для юнацтва та друкує річно численні виховні матеріяли. На протязі багатьох років СУМ видавав також журнал ~Аванґард~ для дружиннків. Найважливішим аспектом нашої праці є виховння молодого полкоління у віці від 5 до 18 років. Сумівсці плекають віру в Бога, характер, шляхотність, ідейність, фізичну вправність та пошану гідности людини та природи.

З нагоди 60-річчя, ми віддаємо шану та подяку основоположникам та провідним членами СУМ в Україні та в діаспорі та схилаємо наші голови перед всіма членами нашої спілки, які відійшли у вічність! Дякуємо нашим церквам за духовну опіку, всім приятелям і симпатикам нашої спілки за моральну та матеріяльну допомогу впродовж довгих років.

Вітаємо всіх колишніх і теперішніх виховників нашої молоді із ювілеєм та дякуємо їм за наполегливу виховну працю та закликаємо їх надалі посвячувати якнайбільше часу і зусиль цій справі. Ми переконані, що сьогоднішня молодь будуватиме завтрішнє суспільство.

Вітаємо вісх сумівок та сумівців по цілому світі, а зокрема наше юнацтво і суменят. Ви є для нашого народу великою радістю та мрією на краще майбутнє!